Extraliga_2023_2024

V nedeľu 16.6.2024 sa v bowlingovom centre Citybowling Poprad odohralo 2. finálové kolo Extraligy o majstra.

Víťazom kola sa stalo družstvo EUREKO NZ so ziskom 28 bodov pred družstvom EMANMIA, ktoré získalo 24,5 bodu. Na treťom mieste skončilo družstvo TEMPO CAPITOL so ziskom 24 bodov. Štvrtí skončili KPI S.R.O. ŽILINA s 21,5 bodmi, na piatom mieste skončilo družstvo AUTOŠKOLA SMILE so ziskom 16 bodov, na šiestom mieste sa umiestnili BK LIONS LEVICE s 13 bodmi, siedmi skončili družstvo STRIKE KINGS ZVOLEN so ziskom 8 bodov a na ôsmom mieste sa umiestnilo družstvo BC BNC STRIKERS so ziskom 5 bodov.

Najlepším hráčom kola sa s výkonom 232,33 stal Ján Tříska z družstva EUREKO NZ. O najvyšší náhod kola sa postaral Jurínyi Ľuboslav z družstva EMANMIA a výkonom 289. Zápas s najnižším rozdielom 1 bod sa odohral medzi družstvami BK LIONS LEVICE (582) a EMANMIA (583). Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo EMANMIA  výkonom 721 bodov.

Na záver hracieho dňa prebehlo aj celkové vyhodnotenie základnej časti extraligy východ a extraligy západ.

Extraliga východ po základnej časti:

1. 🥇 KPI S.R.O. Žilina
  2. 🥈 Emanmia
  3. 🥉 Autoškola Smile

🏆 Najlepším hráčom základnej časti sa stal Ján Macek s 26 odohranými hrami počas sezóny a priemerom 211,92

Extraliga západ po základnej časti:

1. 🥇 EUREKO NZ
  2. 🥈 BK Lions Levice
  3. 🥉 BC BNC Strikes

🏆 Najlepším hráčom základnej časti sa stal Dávid Barak s 32 odohranými hrami počas sezóny a priemerom 215,53

V úplnom závere bola vyhodnotená aj nadstavbová časť extraligy pre ročník 2023/2024. Napriek veľmi tesným výsledkom a súbojom o každý jeden bod sa nakoniec celkovým víťazom Extraligy 2023/2024 sa stalo družstvo EUREKO NZ s počtom bodov 49,5 pred družstvom TEMPO CAPITOL, ktoré získalo 47 bodov. Na treťom mieste skončilo s počtom bodov 46 družstvo KPI S.R.O ŽILINA, na štvrtom mieste sa umiestnilo družstvo EMANMIA so 44,5 bodmi. Na piatom mieste skončilo družstvo AUTOŠKOLA SMILE s 32,5 bodmi, šiesty sa umiestnili STRIKE KINGS ZVOLEN s počtom bodov 25,5, siedmi skončili BK LIONS LEVICE s 24 bodmi a nakoniec ôsme miesto obsadilo družstvo BC BNC STRIKERS s 11timi bodmi.

Extraliga 2023/2024

2. 🥈 Tempo Capitol
  3. 🥉 KPI S.R.O. Žilina

Víťazom blahoželáme a v mene celého Slovenského Bowlingového Zväzu ďakujeme všetkým hrácom za bezproblémový priebeh súťaže počas celého súťažného ročníka. Taktiež veľká vďaka patrí všetkým bowlingovým centrám, ktoré sa starali o pripravenosť bowlingových centier pre túto prestížnu ligovú súťaž.

Klubom ako aj tímom prajeme zaslúžený oddych, načerpanie nových síl do ďalšieho ročníka, ktorý sa začne ako zvyčajne po letnej prestávke. (LK)